Правила прийому до закладу

Правила прийому до закладу

 

Майбутні першокласники

 

 

 

 

Шановні батьки майбутніх першокласників! 

Зверніть увагу на особливості прийому дітей до 1 класу

 

У 2020 році прийом до 1 класу буде здійснюватись без конкурсного відбору. Право на першочергове зарахування мають діти, які проживають на закріпленій території обслуговування, 

 

ЗОШ І-ІІ ступенів с.Бушинка здійснює навчально-виховний процес дітей, що проживають в селах Бушинка та Гута - Бушинецька

 

Прийом відбуватиметься у два етапи:

 

I етап (23.04 – 31.05.2020) ГАРАНТОВАНЕ ПРАВО

 

 

Необхідні документи для зарахування в школу.

1)заява батьків ( он-лайн заява)  

2) оригінал та копія свідоцтва про народження дитини;

3) оригінал медичної довідки;

II етап (01.06 – 15.06.2020) ПРАВО ВИБОРУ на вільні місця

Якщо ви бажаєте відвідувати школу закріплену не за вашою територією, то потрібно залишити заявку в цьому закладі та очікувати вільного місця .

Заявки до шкіл подають всі бажаючі з іншої території проживання чи іншого району.

У разі, якщо кількість заяв перевищить кількість наявних вільних місць педагогічна рада школи самостійно прийматиме рішення яким чином здійснити відбір заяв

 

 

Організація прийому дітей до першого класу 2020-2021н.р.здійснюється відповідно до таких документів:

Конституція України

Стаття 53.Кожен має право на освіту

1. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.

2. Держава забезпечуєдоступністьі безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах...

Закон України "Про освіту"

Стаття 12.Повна загальна середня освіта

п.4.Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.

Стаття 13.Територіальна доступність повної загальної середньої освіти

п. 1.Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.

Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.

Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за якимзакріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.

Закон України "Про загальну середню освіту"

Стаття 18.Зарахування учнів

1. Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за закладами загальної середньої освіти відповідні території обслуговування і до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати.

2.Зарахування учнів до закладу загальної середньої освіти проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, копії свідоцтва про народження дитини, за наявності медичної довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу).

7. Зарахування учнів до ліцеїв, приватних закладів загальної середньої освіти і закладів спеціалізованої освіти дозволяється проводити на конкурсних засадах.

 

Зарахування учнів до інших закладів загальної середньої освіти дозволяється на конкурсних засадах лише у випадках, якщо кількість поданих заяв на відповідний рівень загальної середньої освіти перевищує спроможність цього закладу. Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи.

 

Витяг зі Статуту школи

 

         2.5 Зарахування учнів (вихованців) до загальноосвітнього 
навчального закладу та їх відрахування здійснюється відповідно до нормативних документів Міністерства освіти і науки

2.5.1 Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за навчальним закладом відповідну територію обслуговування і до початку навчального року беруть на облік учнів, які мають їх відвідувати.

2.5.Зарахування учнів до всіх класів закладу здійснюється без проведення конкурсу і, як правило, відповідно до території обслуговування.

2.5.3 Керівник навчального закладу зобов'язаний вжити заходів до ознайомлення дітей та їх батьків або осіб, які їх замінюють, з порядком зарахування до закладу, його Статутом, правилами внутрішнього розпорядку та іншими документами, що регламентують організацію навчально-виховного процесу.

2.5.4  Зарахування учнів до закладу здійснюється, як правило, до початку навчального року за наказом його керівника.

Для зарахування учня до закладу батьки або особи, які їх замінюють, подають заяву, копію свідоцтва про народження дитини, медичну довідку встановленого зразка, особову справу (крім дітей, які вступають до першого класу), документ про відповідний рівень освіти (для дітей, які вступають до десятого класу).

До першого класу зараховуються, як правило, діти з шести років.

2.5.5 Іноземні громадяни та особи без громадянства зараховуються до закладу відповідно до законодавства та міжнародних договорів.

2.5.6 Переведення учнів навчального закладу до наступного класу здійснюється у порядку, встановленому МОН.

2.5.7 У разі вибуття учня з населеного пункту батьки або особи, які їх замінюють, подають до навчального закладу заяву із зазначенням причини вибуття.

У разі переходу учня до іншого навчального закладу для здобуття загальної середньої освіти батьки або особи, які їх замінюють, подають до закладу заяву із зазначенням причини переходу та довідку, що підтверджує факт зарахування дитини до іншого навчального закладу.

 

 

2.5.8 Рішення про відрахування із закладу дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, приймається лише за згодою органів опіки та піклування. За сприяння відділу освіти такі діти переводяться до іншого навчального закладу.